ДІЯЛЬНІСТЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ


Ось така брендована продукція в межах проєкту 🌳" Цілющий ліс"🌲 надійшла до нашого освітнього закладу. Щиро дякуємо за такий подаруночок Український фонд "Благополуччя дітей"

Стартував проєкт «Цілющий ліс» з першокласниками!
🌿  Розпочали наші цілющі зустрічі, спрямовані на створення атмосфери безпеки, емоційної підтримки та розвитку уяви дітей через взаємодію з природою. Перша сесія була присвячена знайомству, встановленню правил та формуванню довіри в групі.  
🔹 Що ми робили?
   ✔️ Відкривали коло та знайомилися через ритуал «Скринька настрою» – діти обирали смайлик, що відображав їхній стан, та ділилися своїми почуттями. 
   ✔️ Виконували вправу «Дерево» – через дихальні та рухові техніки діти уявляли себе міцними деревами, що глибоко вкорінюються в землю, наповнюються силою природи та гнучко реагують на зміни.  
    ✔️ Познайомилися з історією «Безпечне місце» та обговорили, як створити власний простір спокою та захищеності.  
    ✔️ Запровадили важливу традицію – «Охоронці  лісу» слідкують за виконанням правил у групі.                   
   ✔️ Перевтілювалися у дерев та тварин лісу, відображали їх у своїх малюнках.
   ✔️ Завершили сесію у колі, підсумували враження та ще раз зафіксували свої емоції через «Скриньку настрою».  
Це лише початок! Попереду 11 сесій на природі, де через ігрові та арт-терапевтичні методики діти зможуть розвивати емоційну стійкість, навички саморегуляції та відчуття підтримки.  
Дякуємо всім, хто долучається до цього важливого проєкту та класному керівнику Мицкан Марині Василівні❤️!

Батьківські збори «Цілющий ліс: зрошуємо життєстійкість та базове почуття безпеки» – відбулися! 
🌿Дякуємо всім батькам, які долучилися до нашої зустрічі! Разом ми занурилися в атмосферу довіри, підтримки та розуміння, щоб краще відчути світ наших першокласників.    
🌿Наш шлях лише починається! Протягом наступних тижнів на дітей чекає 12 занять на природі, де вони зможуть:  
🌳 Вчитися через дослідження навколишнього світу;🍂 Розвивати емоційну стійкість завдяки взаємодії з природою;
💚 Відчути підтримку та гармонію в безпечному середовищі.  
✨ Разом ми створюємо безпечний простір для наших першокласників!
Дякуємо за вашу активність, теплі відгуки та бажання бути опорою для своїх дітей. Попереду ще багато цікавого!  
До нових зустрічей! 💚

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ З ПИТАНЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

Тема. Врахування індивідуальних особливостей дітей з ООП в процесі навчання 

Обговорили:

🔎Оцінювання в інклюзивному класі    та оцінювання виконання ІПР за рік - Н. Злочанська

🔎 Інструменти підтримки: практичні вправи для роботи з дітьми з ООП - Т. Оленюк

🔎Рекомендації психолога щодо роботи з дітьми з ООП, які навчаються в нашому закладі - С. Удудяк


Щиро дякуємо міжнародній благодійній організації «Save the Children» за реалізацію проєкту “HEART” та можливість долучитися ❤️Це безцінний досвід, який допомагає дітям через мистецтво долати стрес і висловлювати свої емоції. Завдяки цьому проєкту ми отримали ефективні методики та інструменти, які допоможуть підтримати дітей у непрості часи.  
Окрема подяка тренерам та організаторам за професійний підхід, натхнення та створення безпечного простору для навчання. Разом ми будуємо майбутнє, сповнене підтримки та турботи!  💙💛

Дякую тренерам Оксана Хомин  та  Наталія Джус  за цікаве навчання 🌹
🌲🌲🌳Проєкт "ЦІЛЮЩИЙ ЛІС"
ПРО ЩО МОВЧАТЬ У РОДИНАХ ВІЙСЬКОВИХ ТА ВЕТЕРАНІВ..

📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣


  Сьогодні вперше мала можливість взяти участь у онлайн - тренінгу Наталії Сабліної "Про що мовчать у родинах військових та ветеранів. Як говорити про складне: ампутація, розлучення, залежність, суїцид..."
  Тренінг присвячений темі комунікації в родинах військових та надання  психологічної підтримки військовим у цивільному житті.
  На онлайн-зустрічі розглянули питання:
🔶️ як говорити про ампутації та тілесні зміни?
🔶️ як підтримати військового під час кризи та розлучення?
🔶️ як запобігати залежностям і що робити, якщо вони вже є?
🔶️ як вчасно розпізнати суїцидальні настрої та діяти правильно?
  Учасники отримали цінну корисну інформацію, адже питання комунікації з військовими - це не лише професійний виклик для психологів,  це необхідність для всього суспільства. Тому наша місія - навчитися слухати, розуміти та підтримувати наших захисників.
  Щиро дякую за змістовну інформативну зустріч. Дуже цінно та актуально!
📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣
P.S. НАТАЛІЯ САБЛІНА - Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки. Голова ГО" Міжнародної асоціації психологів та тренерів-експертів", директорка Тренінгового центру Наталії Сабліної, експерт з практичним досвідом у роботі з військовими та їхніми родинами

Ментальне здоров’я – пріоритет для Рожнівської громади
Сьогодні в Рожнівській територіальній громаді відбулася важлива зустріч у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.
У заході взяли участь начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василь Ропар, головний спеціаліст управління соціального захисту Леся Атаманчук, керівництво Рожнівської сільської ради, начальники відділів Рожнівради та представники бюджетних установ.
Обговорювали створення ефективної системи підтримки ментального здоров’я та маршрути послуг, що включатимуть державні, комунальні та громадські організації, які надаватимуть соціальну та психологічну допомогу.
📢 Василь Ропар наголосив, що в умовах війни психологічне здоров’я є так само важливим, як і фізичне.
Також розглянули план заходів на 2025 рік в рамках програми, спрямованих на забезпечення доступу до якісних послуг з ментального здоров’я для жителів громади.
🤝 Спільно працюємо над підтримкою ментального здоров’я кожного!

НАВЧАННЯ ВЕДУЧИХ ГРИ "МАЙСТЕР
 КОМУНІКАЦІЇ"
🔆 Ось і завершилось навчання ведучих навчально-розвивальної гри "МАЙСТЕР КОМУНІКАЦІЇ". 
✴️Метою гри є навчання дітей та підлітків культури мирного врегулювання спорів та розв'язання конфліктів, розвитку емоційного інтелекту, навичок ефективної комунікації та ведення переговорів, а також  формування  розуміння цінності співпраці та підтримки.
✴️Три дні цікавого навчання, і, як результат,-  сертифікат. 
✴️Щиро дякую  тренерам за професійність у навчанні,  організаторам  за  можливість взяти участь у тренінгу, а також всім учасникам  за теплу та доброзичливу атмосферу😊
‼️Гра створена за підтримки американського народу, наданої через агенство США з міжнародного розвитку USAID та фінансової підтримки ЄС в межах підтримки проєкту "CONSENT"


Шановні організатори та учасники конференції!
Щиро дякую за можливість бути присутньою на такому важливому заході. Обговорення впливу війни на українські родини є надзвичайно актуальним, і ваш внесок у дослідження цієї теми заслуговує на глибоку повагу.  
Дякую за змістовні виступи, цінний досвід експертів і можливість долучитися до обговорення шляхів підтримки розділених сімей. Сподіваюся, що результати конференції сприятимуть розробці ефективних рішень для допомоги постраждалим родинам.  
З найкращими побажаннями та вдячністю!❤️

День безпечного Інтернету💻
Фахівці психологічної служби  Хімчинського ліцею "Інтелект"приєдналися до відзначення «Дня безпечного Інтернету» та закликають всіх відповідально ставитися до своєї цифрової безпеки. За матеріалами українського фонду «Благополуччя дітей», провели тематичний урок з даної теми з учнями 7-го класу, на якому  поділилися ключовими правилами, які допоможуть захистити себе та своїх друзів у віртуальному просторі.  
📲5 основних правил безпечної поведінки в Інтернеті:
✅ Захищай особисті дані– не публікуй та не передавай стороннім свою адресу, номер телефону, паролі та інші особисті відомості.  
✅ Встановлюй надійні паролі– використовуй складні комбінації, уникай простих слів і дат народження, змінюй паролі регулярно.  
✅ Будь обережним із новими знайомствами– не довіряй незнайомцям у соцмережах, не погоджуйся на зустрічі без дозволу батьків або дорослих, яким довіряєш.  
✅ Перевіряй інформацію– не все, що ти бачиш в Інтернеті, є правдою. Завжди перевіряй джерела перед тим, як ділитися новинами чи робити висновки.  
✅ Не мовчи про онлайн-загрози– якщо отримав підозріле повідомлення, зіткнувся з булінгом або шахрайством, негайно повідом дорослих (батьків, учителів, психолога).  
Інтернет – це потужний інструмент для навчання та розвитку, але водночас він приховує ризики.
Давайте разом створювати безпечне цифрове середовище для дітей та молоді!  
Дякуємо Український фонд "Благополуччя дітей" за надані матеріали ❤️

https://www.facebook.com/share/v/15ph5sprWM/

Волонтерська зустріч: натхнення, ідеї та жарти! 🌟
Днями в Косівській організації Червоного Хреста відбулася тепла та натхненна зустріч волонтерів. Ми зібралися, щоб обговорити майбутні заходи, поділитися ідеями та разом окреслити спільне бачення волонтерства в нашій громаді.
Це була чудова нагода почути кожного, обмінятися думками та знайти нові підходи до наших ініціатив. А ще — ми багато сміялися, адже жарти й весела атмосфера стали невіддільною частиною нашої команди! 😄
📌 Що обговорювали?
Нові формати заходів для залучення молоді.
Ідеї щодо підтримки ВПО та вразливих груп населення.
Розвиток нашого волонтерського простору.
Дякуємо всім, хто долучився! Разом ми творимо великі зміни та даруємо світло тим, хто цього потребує. ❤️

Дякуємо українському фонду "Благополуччя дітей" за отримані матеріали!


Зустріч для зміцнення співпраці між Косівською РО ТЧХУ та Рожнівською ТГ.
Сьогодні представники Косівської районної організації Товариства Червоного Хреста України провели робочу зустріч із керівництвом Рожнівської територіальної громади. У ході зустрічі було розглянуто низку важливих питань співпраці, а саме:
1️⃣Залучення волонтерів до діяльності Червоного Хреста в громаді;
2️⃣Розвиток діяльності ТЧХУ та її інтеграція в життя громади;
3️⃣Підтримка молоді через освітні, соціальні та волонтерські ініціативи;
4️⃣Організація спільних заходів із громадами;
5️⃣Надання допомоги та підтримка вразливих верств населення.
Ми вдячні Рожнівській громаді за відкритість до співпраці та спільне бажання розвивати гуманітарні ініціативи, спрямовані на допомогу людям, які цього потребують.
Разом ми можемо зробити більше для підтримки громади!
Дорогі друзі!🎄
🎄Вітаємо вас із Новим роком! Нехай цей рік принесе вам безліч можливостей, натхнення та впевненості у власних силах. Нехай кожен день буде сповнений гармонії, радості та віри в себе. Ми, працівники психологічної служби, бажаємо вам внутрішнього спокою, емоційної стійкості та нових досягнень у житті.  
🎄Рекомендації для успішного психологічного старту в Новому році:
✨1. Ставте реальні цілі.
Почніть з маленьких кроків, що ведуть до великих досягнень.  
✨2. Займайтеся самоаналізом. 
Виділіть час на роздуми про те, що приносить вам радість і задоволення.  
✨3. Виділяйте час для себе. 
Турбота про себе – це не егоїзм, а важлива частина збереження емоційної рівноваги.  
✨4. Дотримуйтесь режиму відпочинку. Сон, фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі допомагають відновити сили.  
✨5. Практикуйте вдячність.
Щодня згадуйте хоча б три речі, за які ви вдячні. Це зміцнює позитивне мислення.  
✨6. Не бійтеся просити допомоги. 
Якщо відчуваєте складнощі – зверніться до фахівців, друзів чи рідних.  
🎄Нехай 2025 рік стане часом нових відкриттів, самовдосконалення та гармонії!  
З теплом і турботою, працівники психологічної служби




https://www.facebook.com/share/p/18AXuRiYaE/

Психолого-педагогічний семінар "Модель" BASIC Ph" як одна із технік турботи про себе"
- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - 
📚"Кожна людина має свій унікальний код адаптації  до відновлення під час проживання кризових моментів"-  такого висновку дійшов автор моделі " BASIC Ph" Mулі Лахад, травматерапевт, професор ізраїльського університету, який визначив 6 ресурсних каналів подолання стресу
 📚 Саме сьогодні, фахівці психологічної служби Хімчинського ліцею "Інтелект", мали можливість  ознайомити педагогів  з даною  моделлю.
📚З допомогою опитувальника, педагоги визначили свої найбільш домінуючі ресурсні канали, поділилися своїми особистими дослідженнями та напрацюваннями.
📚Як підсумок, отримали буклети з рекомендаціями
" Психологічний старт - 2025: відновлення і натхнення для педагогів"
Р.S. 🕰Психологічний старт у 2025 році, полягає у тому, щоб знайти баланс між відновленням емоційних сил, натхненням  та  професійним розвитком. Підтримка себе і своїх внутрішніх ресурсів та здатність адаптуватися до нових умов, допоможуть вам, дорогі колеги, зробити 2025 рік успішним та гармонійним


Психолого-педагогічний консиліум "Адаптація п'ятикласників"
Сьогодні в Хімчинському ліцеї "Інтелект" відбувся психолого-педагогічний консиліум " Адаптація п'ятикласників." 
Психолого-педагогічний консиліум - ефективна форма методичної роботи, яка допомагає педагогам враховувати рівень пізнавальної діяльності, з яким учні прийшли до 5-го класу, вікові та індивідуальні особливості школярів, проаналізувати труднощі та відстежити сильні сторони п'ятикласників. Саме над такими питаннями працювали педагоги, беручи участь в інтерактивних вправах " Щастя - нещастя", "Правда - неправда". 
Педагоги разом з класними керівниками,  Наталією Лисак та Марією Том'юк,  попрацювали в малих групах, створюючи автопортрет свого класу. Працівники психологічної служби, Тетяна Оленюк та Світлана Удудяк, ознайомили з діагностичними та соціометричними дослідженнями, які проводились з учнями та батьками п'ятикласників.
Всі педагоги створили соціологічну модель, використовуючи рольову гру.  Директор ліцею Валентина Розвадовська побувала в ролі п'ятикласника. Юлія Оленюк, бібліотекар ліцею, розповіла педагогам про читацькі інтереси наших вихованців, а медична сестра Марія Луканюк ознайомила зі станом здоров'я дітей.
Працюємо над створенням безпечного та цікавого середовища для наших вихованців

МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ - БЕЗ    НАСИЛЬСТВА..
    Щороку, у період з 25 листопада по 10 грудня, в Хімчинському ліцеї "Інтелект" проходить Всеукраїнська акція „16 днів проти  насилля”.
    Мета акції: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити  соціальний простір, вільний від насильства.
   Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 
25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями,
5 грудня – Міжнародний день волонтера,  
6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних в Монреалі ,
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією,
10 грудня - Міжнародний день прав людини.
 Отож, і цього року,  Акція розпочалася виступом Агітбригади   'Мій  улюблений  світ - без насильства


Три дні, прожитих в одному колі і на одному диханні. 2 етап навчання у проєкті "Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров'я дітей в Україні".

🌳Ось і завершився другий очний етап навчання у проєкті "Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров'я дітей в Україні".
🌲Впродовж триденних зустрічей освітяни освоювали програму  "ЦІЛЮЩИЙ ЛІС" та  приміряли на себе роль фасилітаторів.
 ⚘️Щира подяка нашим тренерам Оксана Хомин  та  Наталія Джус , організаторам проєкту та всім учасникам нашої  креативної, позитивної групи
🍁БУЛО НАСИЧЕНО, АКТУАЛЬНО І ЦІННО! 
Канікули для вчителя – це період перезавантаження та відновлення внутрішніх емоційних та психологічних ресурсів. Тому 01 листопада в Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Федора Погребенника відбувся тренінг з відновлення ментального здоров'я «Намалюю в душі сонце» для класних керівників 5-11 класів закладів загальної середньої освіти громади з метою здійснення профілактики професійного вигорання педагогічних працівників через відновлення внутрішніх емоційних та психологічних ресурсів.
Організатор зустрічі: начальник відділу освіти Тетяна ЧУРКО.
Фасилітатори зустрічі:
- Світлана УДУДЯК, голова предметної методичної комісії національно-патріотичного виховання, педагогіки та психології, практичний психолог Хімчинського ліцею «Інтелект»;
- Ольга КОНДРАТ, практичний психолог Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника;
- Тетяна ОЛЕНЮК, соціальний педагог Хімчинського ліцею «Інтелект».
У ході тренінгу 35 педагогів-класних керівників визначали рівень своєї життєвої енергії, шукали спільні інтереси та отримали масу позитивних емоцій при виконанні вдало підібраних тренерами вправ «Дві правди, одна неправда», «Мій настрій», «Я почуваю себе радісно… . Це дуже добре, тому що… .», «Який я вчитель?», «Вірш про себе», «Асоціації», «Прояви стресу», «Мої суперсили».
Особливу увагу було приділено відновлювальним технікам і фокусуванню на позитиві: психологині провели арт-терапію (техніка активного слухання «Натюрморт», колективний малюнок «Золота осінь»).
На тренінгу обговорювалися різні аспекти підтримки ментального здоров'я: визначення рівня зовнішньої та внутрішньої підтримки, особисті ресурси та причини обмежень. Учасники поділилися своїм досвідом подолання стресу, а також ознайомилися з релаксаційними вправами, що допомагають знизити напругу в тілі, подолати стрес і тривогу.
Класні керівники наповнилися душевним теплом, радістю, енергією та життєвою силою. Дійсно, «намалювали в душі сонце».
Ментальне здоров'я починається з відповідальності кожної людини за себе та її бажання зберегти цей важливий аспект життя. Піклуватися про себе, своє ментальне здоров’я – не лише абсолютно нормально, а й необхідно!
Дякуємо нашим ЗАХИСНИКАМ за можливість жити, працювати, розвиватися у своїй державі!

КАМ'ЯНЕЦЬ - ПОДІЛЬСЬКИЙ -  МІСТО - МУЗЕЙ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ
Сьогодні педагоги предметної методичної комісії національно-патріотичного виховання, педагогіки та психології Рожнівської ТГ  взяли участь у виїзному  семінарі "Популяризація національно- патріотичного виховання шляхом ознайомлення з  культурною та історичною спадщиною Хотина та Кам'янець- Подільського"
Учасники семінару мали можливість поринути в історію України, насолодитися  краєвидами міст.
Перлиною Буковинського краю вважають Хотинську фортецю, а містом-музеєм під відкритим небом  називають  Кам'янець-Подільський. Кожне із міст має свою історичну цінність та славиться своїми фортифікаційними  спорудами та оборонними вежами, по яких зробили екскурс наші педагоги. 
Масу цікавої інформації надала екскурсовод Анна Ніколаєва,  розповідаючи  про історичні факти. 
Семінар вдався на славу...Всі втомлені, але задоволені..
Висловлюємо щиру подяку за задум, проявлену ініціативу та організацію семінару  ВІТІ ВОЛОДИМИРІВНІ ПАЛІЙ, педагогу-організатору Рибненської гімназії. А також директору Рожнівського ліцею  ОЛЕНІ ЮЛІАНІВНІ РАДИШ за надання транспорту -  шкільного автобуса.
Велике спасибі водію, ТОМЕЙ МИХАЙЛУ ЮРІЙОВИЧУ,  за безпечний перевіз та ОЛЕНЮК ТЕТЯНІ ЯРОСЛАВІВНІ, соціальному педагогу Хімчинського ліцею, яка створила прекрасне відео про нашу захоплюючу подорож.  Дякую всім педагогам, хто взяв участь у семінарі.
ВСЕ БУЛО ЧУДОВО! ..
📝Допис: Світлана Удудяк, голова предметної комісії
🎞️Відео: Тетяна Оленюк, соціальний педагог ліцею


https://www.facebook.com/share/v/Y1Kh5BtfirhAdjLQ/

У Івано-Франківську стартувало навчання фасилітаторів дитячих груп. 
17-19 жовтня 2024 р. тренери Оксана Хомин, Наталія Джус, Ірина Чамарник, Miroslava Soskida (Мирослава Балазюк) провели навчання для 44 освітян – працівників психологічної служби системи освіти, вихователів закладів дошкільної освіти та вчителів початкових класів. Попереду ще очні та онлайн тренінги, але натхнення, креативність і вмотивованість учасників – надихають. 
Проєкт «Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров'я дітей в Україні шляхом впровадження тренінгової програми для освітян» реалізує ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» спільно з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти на підставі Меморандуму про співпрацю. 
Велика вдячність за організаційну підтримку керівнику проектів ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» Yuliya  Maliyenko, а за супервізійний супровід експерту програми Жанні Савич.

ЮНІ ДРУЗІ!

Щорічно 18 жовтня 🍁відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми👭, метою якого  є  необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу.

📍Торгівля людьми —це злочин, одна із форм порушення прав людини в сучасному світі. Це сучасна форма рабства. 

https://www.facebook.com/share/v/LjVXAY9tQUTejzwE/

🔹 Захист Дітей у Дії! 🔹
📌15-16 жовтня відбувся дводенний тренінг із захисту дітей в умовах надзвичайних ситуацій, який зібрав педагогів, фахівців Івано-Франківської області. 
Програма охоплювала такі важливі теми, як:
🖇️основні принципи захисту та розвитку дитини під час надзвичайних ситуацій;
🖇️• вплив криз на розвиток дітей та шляхи їх підтримки;
🖇️• поглиблене вивчення Мінімальних стандартів захисту дітей;
🖇️• практичні методи комунікації з дітьми різного віку та етапів розвитку.
Разом – до безпечного майбутнього для кожної дитини! 🙌🌱
ℹ️ Проєкт «ProAction - Доступ до якісних освітніх та соціальних послуг для дітей та сімей в Україні»

https://www.facebook.com/share/p/SehCSrpQsp7hgm4h/

Сьогодні в Хімчинському ліцеї "Інтелект" відбулось засідання робочої групи
 " Робота вчителя в інклюзивних класах". 🔹️
Педагоги ділилися інформацією та обговорили ряд важливих питань:
✅️ Про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Роль та обов'язки членів команди.  ( С.Удудяк, практичний психолог);
✅️Складання індивідуальної програми розвитку для дитини з ООП ( Н. Бешлей, асистент вчителя);
✅️ Оцінювання учнів з ООП 
 (Н. Злочанська, заступник директора з навчально-виховної роботи);
 🔹️Соціальний педагог ліцею Т.Оленюк провела цікаві практичні  вправи: " "Мої суперсили", "Відтворення соціально-екологічної моделі"
 🔹️ Педагоги поділилися  досвідом про проходження курсів підвищення кваліфікації з питань інклюзивної освіти 
📒Допис: С. Удудяк, керівник робочої групи, практичний психолог ліцею

ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ‼️‼️‼️

РЕСУРСНЕ ВІДНОВЛЕННЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я МЕТОДАМИ АРТ-ТЕРАПІЇ.     
МАНДАЛА - ШЛЯХ ДО САМОПІЗНАННЯ
————————————————————————
Саме під такою назвою було проведено  заняття для старшокласників в Хімчинському ліцеї "Інтелект", присвячене Дню психічного здоров'я. 
Фахівці психологічної служби, Світлана Удудяк та Тетяна Оленюк, запросили на своє заняття любителів арт - терапії, за допомогою якої можна віднайти душевну гармонію.
Особлива увага була відведена терапевтичній техніці - створення мандали, як одного з різновидів арт-терапії✨, що допомагає краще зрозуміти себе,  проникнути в глибини підсвідомості, поповнити свій позитивний ресурс.
💖МАНДАЛА - це абстрактний малюнок в колі. Кругла форма символізує погляди людини на життя, її внутрішній світ, думки і почуття. Малювання мандали допомагає знайти себе, зняти стрес, позбутися внутрішнього конфлікту. Головна умова - малювати з натхненням.
 🖌️НЕХАЙ РУКА ВИВОДИТЬ ФІГУРИ, А ОЧІ ОБИРАЮТЬ ПОТРІБНИЙ КОЛІР ....
📎Автор: Світлана Удудяк
📎Відео:   Тетяна Оленюк


https://www.facebook.com/share/v/FvYJ5JNzkkJstTht/

У цей осінній святковий день бажаємо відчути тепло учнівських сердець і силу батьківської вдячності та поваги. 
Хай життя буде наповнене наснагою, любов'ю та здоров'ям, а педагогічна майстерність з кожним роком стає ще більш витонченою.

З найщирішими побажаннями, працівники психологічної служби❤️❤️❤️

Миру в Україні - бути!💙💛

Миру хочуть добрі люди

І дорослі,і малі

Прагнуть миру на Землі!

🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️

 #ДеньМиру#21 вересня

Акція «Парасолька миру!»

Дякую всім, хто взяв участь💙💛


17 вересня 🍂учителі асистенти та працівники психологічної служби мали можливість взяти участь у семінарі-практикумі, який організувала комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Косівської міської ради на тему «Індивідуальна програма розвитку особи з ООП», де учасники: 
✏️актуалізували теоретичні знання
✏️визначали свої сильні сторони та діток з ООП
✏️виконували практичні завдання 
✏️брали активну участь у діалозі на тему «Проблемні питання щодо складання ІПР»
✏️ділились досвідом
Хочемо висловити щиру подяку директору ІРЦ Любі Михайлівні Баланюк та фахівцям-консультантам за змістовно підготовлений захід. 💙Очікуємо на подальші зустрічі!

Хімчинський ліцей «Інтелект»
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Косівської міської ради


ОСЕРЕДОК ЩАСТЯ І РЕЛАКСАЦІЇ
     Сьогодні в Хімчинському ліцеї " Інтелект" пролунав ПЕРШИЙ ДЗВОНИК, який  сповістив  усій шкільній спільноті про  початок нового 2024/2025 навчального року.
      В рамках свята,  працівники психологічної служби, Світлана Удудяк та Тетяна Оленюк, створили ОСЕРЕДОК ЩАСТЯ І РЕЛАКСАЦІЇ, де учні мали можливість зробити інтелектуальну розминку, поділитися позитивними емоціями щодо літнього відпочинку, пригадати  свої життєві цінності, дати визначення поняттям " щастя" та " сім'я",  охарактеризувати свій емоційний стан, виконати ряд логічних завдань та  вправ. А  релаксаційні хвилинки  дали можливість подбати про своє ментальне здоров'я . В знак нагороди -  "солодкі бонуси", які  тільки доповнили радісні моменти сьогоднішнього дня.

Тренінг з психологічної допомоги дітям, які постраждали від війни.
 🌲🌲  БУКОВЕЛЬ, 12-14 серпня 2024
Захід проводився за ініціативи Організації з безпеки та співробітництва в Європі  (ОБСЄ) для практичних психологів в Україні.🇪🇺
     Щира подяка організаторам за відмінну підготовку тренінгу, тренерам-  Козловій Анні та Заїкіній Наталії, за чудово підібраний та викладений матеріал, учасникам - за дружню атмосферу та підтримку😊😊
     PS.  Наш тренінг відбувся в унікальному місці, серед мальовничої гірської природи, яке можна назвати Місцем Сили- Буковелі.
   Тут я відновила зв'язок з природою, знайшла внутрішній спокій, перезавантажила емоційний  ресурс, підвищила професійну майстерність.
          Було круто і повчально..
          Незабутні враження....

Тренінг «Безбар’єрна школа: що це і як створити?»  для представників соціально-психологічної служби закладів освіти міста Івано-Франківська та області успішно реалізований! ❤️ Тренінг відбувся у рамках діяльності Академії тьюторингу педагогічного факультету.
Питання, які розглянули, проаналізували, подискутували: 
✅Безбар’єрність як соціальна норма сучасного суспільства
✅Нормативно-правове підґрунтя та механізми реалізації безбар’єрності
✅Проєкти міністерств України в напрямку пропагування та впровадження  безбар’єрності в усіх сферах життєдіяльності українського суспільства
✅Зміст та основні характеристики послуги раннього втручання
✅Умови і принципи створення безбар’єрного простору закладу освіти
Окремим і дуже продуктивним аспектом тренінгу став обмін досвідом між учасниками щодо окресленої проблеми у закладах, які вони представляють, та напрацювання ефективних методів, способів і шляхів успішної реалізації усіх видів безбар’єрності у освітньому просторі.
❤️Цінність та унікальність саме цього тренінгу в його учасниках! Ними були соціальні педагоги та практичні психологи
• ЗЗСО м. Івано-Франківська (Ліцей імені Івана Пулюя Івано-Франківської міської ради, Ліцей №23 імені Романа Гурика, Івано-Франківський професійний будівельний ліцей, Івано - Франківський спортивний ліцей, Приватна школа «VS SCHOOL», Центр розвитку обдарованості «Унікум»)
• ліцеїв області (Богородчанський ліцей №2, Саджавський ліцей Богородчанської селищної ради, Хімчинський ліцей "Інтелект")
• Коледжу електронних приладів м.Івано-Франківська
• Центру професійно-технічної освіти №1 м. Івано-Франківська
• Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей
• Представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації
• Викладачі та студенти 4 курсу ОП Соціальна педагогіка ПНУ імені Василя Стефаника
До слова, більшість присутніх є випускниками кафедри різних років, тому тренінг став не тільки навчальним елементом спільного професійного зростання, але і зустріччю давніх друзів, колег, партнерів, а сьогодні і роботодавців спеціальності! 
Не могла не скористатися можливістю профорієнтації 😉– усі учасники отримали інформаційні буклети щодо вступу на освітні програми спеціальності 231 Соціальна робота, які вони з задоволенням погодилися передати своїм вихованцям. Тож очікуємо в лавах першокурсників учнів, які мають змогу навчатися у кращих – наших випускників, які сьогодні успішні фахівці соціально-педагогічної сфери.
Дякую усім за спільну цінну роботу, щирі емоції від приємної зустрічі та теплих спогадів про навчання! Сподіваюся на подальшу співпрацю! Вдячність деканату педагогічного факультету за підтримку і можливість проведення заходу!


В ОЧІКУВАННІ ОСОБЛИВОГО ВЕРЕСНЯ 

Під такою назвою сьогодні в Хімчинському ліцеї "Інтелект" відбувся тренінг для батьків майбутніх першокласників, який провела практичний психолог ліцею Світлана Удудяк. Під час зустрічі батьки отримали рекомендації щодо психологічної готовності дітей до навчання в першому класі. Дізналися, що повинен вміти майбутній першокласник, щоб розпочати навчання впевнено та з радістю. Для цього,  було проведено ряд практичних вправ:  " Ми всі з країни Дитинства", " Чоловічок Бінго", " Погляд у майбутнє", де батьки обмінялися цікавою інформацією про своїх дітей, поділилися своїми мріями. Як результат, батьки отримали ресурс позитивної енергії в дружньому "класному"  колі.
Автор -  Світлана Удудяк, практичний психолог ліцею;
Відео - Тетяна Оленюк, соціальний педагог

«Як подолати булінг?»
Учениці Хімчинського ліцею «Інтелект», Лаврук В. 7-А, Юрійчук К. 8-А та Оленюк І. 9-А, взяли участь в обласному конкурсі малюнків на тему: «Як подолати булінг?», де мали можливість висловити свої почуття та ідеї через мистецтво щодо подолання булінгу. 
🥰☀️Конкурс малюнків відбувається в межах ініціативи “Стоп булінг”, яку організовує ГО "СТАН". СТАН \ STAN
Ініціатива “Стоп булінг” реалізується за підтримки Освітнього Дому прав людини - Чернігів, Human Rights House Foundation та проєкту ESU.

Щиро вдячна  Асоціація Молодіжних працівників України - АМПУ за можливість успішно пройти курс «Основи молодіжної роботи» в рамках проєкту «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Уряду Японії. 
Особлива подяка нашим тренерам, а саме: Блажевській Євгенії та Сіпєєву Віктору за доступність викладу інформації та професіоналізм. 
Молодь - рушійна сила. Атрибут молоді - цінність. (Ернест Хемінгуей) 
Розвиваємось задля нашого майбутнього☀️❤️

"Ми обираємо – нас вибирають"

Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості не слід забувати й про потреби ринку праці. Обираючи професію, уникай помилок, які можуть зробити цей вибір невдалим. 

Сьогодні, 5 квітня, працівниками психологічної служби була проведена консалтингова зустріч із одинадцятикласниками, де учні отримали консультації з питань профорієнтації та психологічної готовності до НМТ 2024. 


Правильний вибір професії - це впевнений крок у майбутнє!

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму (World Autism Awareness Day), встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які живуть з аутизмом. Є також надія розширити світові знання про аутизм і надати населенню інформацію про те, наскільки важливо діагностувати аутизм якомога раніше.

В Україні цього дня щорічно проходять акції "Вдягни блакитне", а у світі "Підсвити блакитним" на знак підтримки людей з аутизмом і з метою привернення уваги до існуючих в суспільстві проблем, з якими щодня стикаються люди з аутизмом та їхні близькі.

🌏 Згідно даних ООН, більш ніж 60 мільйонів осіб у світі живуть з діагнозом «аутизм».Слово «аутизм» походить від грецького autos – «сам», а аутизм означає «занурення у себе».Аутизм почали виокремлювати лише наприкінці 30-х років ХХ століття.
🇺🇦 За статистичними даними Національної служби здоров’я України станом на жовтень 2023 року в країні зареєстровано 20 936 дітей (до 18 років), які мають розлад аутистичного спектра (РАС).

#ЦентрФлоренс #аутизм #ПрограмаКенгуру #2квітня #ПоширенняІнформації #ВдягниБлакитне


Не щастя робить нас вдячними, а вдячність щасливими😇.
🙏 Дякую #Ridni та #Nazarevich_ART_com за круті матеріали для роботи за методикою
 "Терапевтичний їжачок" 🦔, особлива подяка Іванна Гриців та Леся Гоголь за знання та професіоналізм.
💙💛Разом до перемоги!

З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЩАСТЯ!🥰
                 💐💐💐
Іде війна, а я про щастя мрію.
Про мир, красу і людяність, тепло.
Словами добрими я землю всю засію.
Щоб в душах сонечко цвіло.
                💐💐💐
Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне. Бережіть, цінуйте і радійте кожній миті життя!💐
Тетяна Оленюк, соціальний педагог

https://fb.watch/qXU83g5Gtj/



Фахівці психологічної служби Хімчинського ліцею "Інтелект"   Світлана УДУДЯК та Тетяна  ОЛЕНЮК  взяли участь у онлайн- презентації інформаційно- ресурсного хабу " HOPE  network"- платформи професійного розвитку, підтримки та посилення спроможності психологів.
Ресурсний хаб є напрацюванням проєкту "HOPE: Допомога в подоланні", який реалізувався протягом 2023-2024 років ГО " Агенція Розвитку проєктних ініціатив" спільно з Вищою  психологічною школою Берліну, ГО " Всеукраїнська асоціація практикуюсих психологів", ГО " Інститут Миру і Порозуміння", Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи НАПН України.
   Під час заходу ми дізналися про інноваційні матеріали, інструменти та техніки при  роботі  з травмою, укріплення резильєнтності та стресостійкості у дорослих та дітей.
🇺🇦🇩🇪Методичні матеріали було розроблено ГО "Агенція Розвитку Проєктних Ініціатив" в рамках виконання українсько-німецького проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який імплементується компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини.
🥰 В майбутньому надіємось на тісну співпрацю та участь в навчальних тренінгах щодо реалізації  даного проєкту








Працівники психологічної служби Хімчинського ліцею «Інтелект» Удудяк С.І. та Оленюк Т.Я. взяли участь в тренінговій програмі «БАТЬКІВСТВО БЕЗ СТРЕСУ: РОЗВИТОК ВИХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ БАТЬКІВ ТА ОСІБ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ, У ЧАСИ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ», що реалізується в межах проєкту «ПОРУЧ» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».
📌Метою даної програми є:
✏️поліпшення стосунків між батьками й дітьми шляхом розвитку та підтримання навичок позитивного батьківства; 
✏️формування навичок розпізнавання стресових реакцій дітей та ознайомлення із способами якнайкращого реагування на них;
✏️надання першої психологічної допомоги, а також сприяння розвитку стресостійкості батьків та осіб, які їх замінюють.
🥰Хочемо висловити слова щирої подяки нашим тренерам, а саме: Полонській Інні та Александровій Наталії за отриманий багаж знань та кейси для подальшої роботи.









#Ти_як?

#ментальнездоровя

Ментальне здоров'я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

 У метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», в Хімчинському ліцеї відбулося заняття із соціальним педагогом Оленюк Т.Я., де учні виготовили lap book “Ментальне здоров’я: як подбати про себе?»

У середу, 28 лютого,  в Рожнівській громаді відбувся  семінар  на тему  "Національно-патріотичне виховання: формування свідомого громадянина", за участі заступників директора з виховної роботи, педагогів- організаторів, асистентів учителів та фахівців психологічної  служби, який провели педагоги Хімчинського ліцею "Інтелект", заступник з виховної роботи Підлетейчук Віра Михайлівна та педагог - організатор Том'юк Марія Василівна.
  В ході виїзного  засідання учасники  мали змогу здійснити  екскурсію музеями:   Криївки - Музею УПА   та  Музею кінофільму  "Олекса Довбуш",  які знаходяться у селищі Верховина.
 Відвідуючи   пам'ятки  рідної культури, учасники семінару поринули у  глибокі  роздуми  про значимість патріотизму та історії нашої країни , адже,  Криївка-музей УПА- це відновлена історична пам'ятка повстанській боротьбі в Україні!
 Інформація, яку отримали від місцевого провідника пана Маківничука Івана Михайловича, була надзвичайно цікавою та змістовною. Сподіваємось, що отримані знання сприятимуть поширенню та  підвищенню національної свідомості та патріотичного духу серед молоді. Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого заходу!
Дякуємо за сприяння у проведенні семінару відповідальним за виховну роботу В. М. Підлетейчук та М..В. Том'юк
Автор: Віра Підлетейчук, заступник директора з виховної роботи
Відео: Тетяна  Оленюк, соціальний педагог
Голова ПМК національно-патріотичного виховання, педагогіки та психології С.І. Удудяк.

Заняття за методикою "Терапевтичний їжачок"

Сoffee-art

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ ПСИХОЛОГІЇ
   Добіг кінця Тиждень психології в Хімчинському ліцеї " Інтелект", який проходив з 19 по 23 лютого під девізом "Хай небо буде мирним, а життя - щасливим!" 
    В рамках Тижня було проведено ряд заходів:
1️⃣ Психолого-педагонічний семінар для педагогів "Психологічна кав'ярня. Coffee att. Техніка малювання кавою', який провели для своїх колег практичний психолог Світлана Удудяк та соціальний педагог Тетяна Оленюк;
2️⃣ Учасники студії журналістики підготували відео-інтерв'ю з вчителями та учнями  щодо відновлення емоційного ресурсу;
3️⃣ Медичний лекторій для учнів 8-их класів провела медична сестра ліцею Марія Луканюк;
4️⃣ Цікавим та інформативним був квест для учнів 7-их класів " Welcome in Ukraine", проведений класним керівником  Вірою Федчук;
5️⃣ З великим задоволенням працювали учні 1-их та 4-их класів на заняттях "Терапевтичний їжачок", проведені фахівцями психологічної служби Т.Оленюк та С.Удудяк;
6️⃣ Переможцями конкурсу "Кращий знавець психології" стали учениці 8-А класу Медведчук Анастасія та 9-Акласу     Семчишин Вероніка;
Всі учні ліцею мали можливість відвідати  виставку - анонс психологічної літератури,  зробити екскурсію по карті психології та ознайомитися з психологічним гороскопом " Зірки про учнів'.

Варто знати!


Впродовж двох тижнів фахівці психологічної служби Хімчинського ліцею "Інтелект" Світлана Удудяк та Тетяна Оленюк,  в своєму ліцеї брали участь в реалізації проєкту  "Підсилення спроможності громад задля благополуччя дітей",який реалізовується благодійним фондом «Рідні» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 
    На даний час,  в  проєкті взяли участь 20 учнів нашого ліцею, з якими проведено індивідуальні заняття за авторською методикою Вікторіїї Назаревич " Терапевтичний їжачок"🦔
    Учні з радістю працювали з розмальовками, обговорювали терапевтичні казки, складали історії з артбуку.
     Діти виконували завдання з цікавістю,  захоплююче, адже "чудо-їжачки" принесли їм радісні хвилини релаксації та відпочинку.
P.S.Отож, перший етап проєкту пройдено!


« Хто наважується навчати , ніколи не повинен перестати вчитися» 📝
              Джон Коттон Дана
📌22 січня відбулося навчання для психологів та соціальних педагогів  закладів освіти  територіальних громад  Косівського району в рамках проєкту "Посилення спроможності громад задля благополуччя дітей".
📌Фахівці психологічної служби опановували авторську методику Вікторії Назаревич "Терапевтичний їжачок " – з метою подальшого застосування у роботі з дітьми, підлітками та дорослими з метою формування стратегії поведінки в стресових ситуаціях. 
♥️♥️ Щиро дякуємо організаторам чудового заходу та тренерам Іванна Гриців та Леся Гоголь за мега крутий тренінг.
Результат перевершив наші очікування. 
Окрема подяка Вікторії Федорчук за запрошення взяти участь у навчанні. Приємно було попрацювати в колі професіоналів. 
Дякуюємо  за чудовий день!!!💙💛
📝Проєкт "Посилення спроможності громад задля благополуччя дітей" реалізується Благодійним фондом «Рідні» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки американського народу через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і народу Японії.

8 грудня педагоги Хімчинського лііцею стали учасниками заходу з інформаційної безпеки, який проходив у м.Івано-Франківськ за сприяння організації SAVE THE CHILDREN


‼Торгівля людьми‼🙍‍♀️🙍‍♂️– нагальна проблема сьогодення. ☝️Це одна з форм порушення прав людини в сучасному світі. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу👋🕰 
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» 🤝відбувся інформаційний дайджест, на якому учні ознайомились з проблемами торгівлі людьми та шляхами уникнення подібних ситуацій, виробили власний алгоритм дій, який відтворили у персональних презентаціях☝️‼ 👦👧
Пропоную для перегляду інформаційний буклет 32697.pdf

На базі Кобаківського ліцею відбулось засідання ПМК фахівців психологічної служби Рожнівської ТГ. Своїм досвідом роботи  щодо поповнення емоційних ресурсів ділилися практичний психолог  ліцею Голобродська С.В. та соціальний педагог Сенежук З.В. на тренінгу  " Як знайти емоційний ресурс під час війни". Присутні мали можливість попрацювати з арт-терапевтичними  техніками, з техніками візуалізації,  а також з метафоричними картами. Окремими практичними вправами поділилася Зоя Володимирівна, яка пройшла навчання за проєктом" Tеrre des hommes".
    Щиро дякую фахівцям психологічної служби  Кобаківського ліцею за змістовно підготовлений    тренінг, цікаво  та ефективно проведений час та відновлення емоційного ресурсу.
Голова ПМК, відповідальна за психологічну службу Рожнівської ТГ, практичний психолог Світлана Удудяк


В  Хімчинському ліцеї "Інтелект", сьогодні  проведено вже традиційний психолого-педагогічний консиліум 'Адаптація п'ятикласників до навчання в  школі ll ступеня". На основі   результатів моніторингових досліджень практичним психологом С. Удудяк та соціальним педагогом Т. Оленюк  педагогам  надано інформацію щодо психологічних особливостей школярів, ознайомлено  з рівнем адаптації, з емоційно-ціннісним ставленням школярів до предметів, з соціометричним  дослідженням класних колективів. 
     Класні керівники  та вчителі- предметники обговорили труднощі, з якими стикнулися в адаптаційний період.  
      М. Луканюк, медична сестра ліцею,  звернула увагу на стан здоров'я окремих здобувачів освіти, а бібліотекар
 Ю. Атаманюк ділилася читацькими інтересами п'ятикласників.  Заступник директора з навчально-виховної  роботи Н. Злочанська зазначила, що успішній адаптації учнів 5-их класів до навчання в основній школі сприятиме цілеспрямована координація дій учителів, їхній професіоналізм  та
 досвідченість.
        Психолого- педагогічний консиліум -  ефективна організаційна форма методичної  роботи, яка допомагає педагогам проаналізувати проблеми, з якими учні стикаються в адаптаційний період та виробити шляхи їх подолання. Як результат, педагогами розроблено ряд методичних рекомендацій щодо подальшої роботи з п'ятикласниками

"ЧАЙ З АРОМАТОМ ТОЛЕРАНТНОСТІ",- під такою назвою сьогодні для своїх однокласників провели заняття медіатори учнівського врядування КАТЕРИНЯК СТАС та РОМАНЮК ВІРА, учні 8-А класу,  під керівництвом координатора  Світлани Удудяк.практичного психолога Хімчинського ліцею.
     Під час чаювання, восьмикласники глибше проаналізували поняття " толерантність", обговорили, як толерантно поводити себе в різних життєвих ситуаціях, визначили характеристики та якості толерантної особистості.
   Учні весело, цікаво та ефективно провели  час.
  Особлива шира подяка соціальному педагогу Т.Я. Оленюк та педагогу-організатору  М.В. Том'юк, які долучилися до організації та взяли активну участь у занятті.
        Координатор Міністерства медіації, практичний психолог ліцею СВІТЛАНА УДУДЯК


🙌«Добро породжує добро. Чи не так?» - під такою назвою був проведений аукціон думок для учнів 6-Б класу, присвячений Всесвітньому дню доброти.
  🙌Доброта - це сила, яка здатна змінити світ. Вона може зробити людей щасливішими, покращити їхнє самопочуття, створити відчуття взаєморозуміння та солідарності.
❤️День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки.
❤️Подаруй щастя тим, кого любиш! Роби добро!

" В ГАРМОНІЇ З СОБОЮ", - під такою назвою проведено урок для  учнів 7-их класів Хімчинського ліцею "Інтелект', присвячений Всесвітньому дню психічного (ментального) здоров'я. Оскільки, складовими здоров'я є фізичне, психічне та соціальне благополуччя людини, то і ведучими  такого бінарного уроку були  фахівці психологічної служби ліцею  - практичний психолог С. Удудяк, соціальний педагог Т. Оленюк  та медична сестра  М. Луканюк. Учні мали можливість переглянути презентацію з профілактики та збереженню  психічного здоров'я , ознайомитись з психосоматикою неврозу, видами арт - терапії, які займають особливе місце для відновлення емоційного інтелекту.
   Найбільш цікавою була практична частина, де семикласники опанували один із видів графічного методу - НЕЙРОГРАФІКУ,  яка з'єднує нас з глибинами свідомості, дає можливість відчути свій внутрішній голос.
   А на завершення,   учні отримали
 " тренажер з психології" з вправами та техніками для покращення самопочуття

ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
Фахівці психологічної служби Хімчинського ліцею"Інтелект", практичний психолог С. Удудяк та соціальний педагог Т. Оленюк, взяли активну участь у проведенні Тижня протидії булінгу в освітньому закладі. В рамках Тижня було проведено годину психолога "Скажімо булінгу "НІ!", де учні 6-А класу виготовили Lap book та розмістили  в інформаційному куточку для всіх учасників освітнього процесу. З учнями 4-их класів долучилися та провели антибулінговий урок від громадської організації "НЕ ЦЬКУЙ!" Школярі отримали корисну інформацію, спрямовану на запобігання булінгу, переглянули повчальні відеоролики та взяли участь в їх обговоренні. Найцікавішим та приємним моментом уроку була практична вправа " Комплімент".
   З учнями середньої ланки проведено діагностичне опитування щодо виявлення проявів  булінгу в освітньому середовищі. Ну а наші п'ятикласники мали можливість дослідити та проаналізувати свої життєві цінності.

ІV антибулінговий урок від ГО «НЕ ЦЬКУЙ!» #Антибулінговий_урок_2023 #Не_цькуй #Ні_цькуванню 



Нас здружив Terre des hommes - Україна ❤️❤️

Щиро дякую тренерам проєкту "SMIІЕ"– Підтримка дітей, молоді та їхніх сімей під час кризової ситуації в Україні, що реалізується за участю та фінансовим сприянням Центру кризи та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції France Diplomatie за набуті знання та цікаві заняття.

В цьому навчальному році в Хімчинському ліцеї  "Інтелект" стартує проєкт "SMIlE"– Підтримка дітей, молоді та їхніх сімей під час кризової ситуації в Україні, що реалізується за участю та фінансовим сприянням Центру кризи та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції France Diplomatie.

     Координаторами впровадження проєкту в нашому закладі є працівники психологічної служби - Світлана Удудяк та Наталія Бойчук-Дульгер. З метою успішної реалізації проєкту, 24 та 25 жовтня, педагоги пройшли навчання в місті ІВано-Франківськ, взявши участь в тренінгу з підготовки спеціалістів з використання психосоціальних  ігор за методологією "Рух. Ігри. Спорт".

✏️Автор: Світлана Удудяк

У межах методичної декати, для педагогів Хімчинського ліцею, проведено психолого-педагогічний семінар " Перша психологічна допомога в кризових ситуаціях. Алгоритм дій"

"СМІЄМОСЯ , БІГАЄМО, РУХАЄМОСЯ!!" Під такою назвою сьогодні  для учнів 5-их класів нашого ліцею проведено перші тренінгові заняття в рамках проєкту "Рух, ігри та спорт у психосоціальному розвитку дітей"

    На тренінгах відпрацьовано з учнями ігри, які допомагають розвивати психосоціальні якості.

   Ігри, є складовою частиною світу дітей і необхідністю їхнього фізичного та  психічного розвитку. Ігри,  є цінним інструментом в керуванні емоціями. Тому, всі запропоновані ігри, були спрямовані на розвиток тіла та почуттів.

   П'ятикласники були активними, весело та приємно провели час.

МОЛОДЦІ!!!!

22 лютого, відбувся онлайн семінар фахівців психологічноії служби Рожнівськоі територіальноі громади. Ознайомлення з АІС "Я-психолог" , як однією з авторизованих інформаційних систем-актуальною була тема нинішнього  засідання. Учасники семінару дізналися, як правильно заповнювати  звітну аналітичну довідку в даній  системі, зупинилися на обговоренні звернень учасників освітнього процесу до працівників психологічноі служби, обмінялися досвідом роботи  в умовах воєнного часу.

 Дякую всім учасникам семінару за плідну працю, активність та ефективно проведений час.

Відповідальна за психологічну службу, голова  предметно- методичної комісії національно-патріотичного виховання, педагогіки та психології СВІТЛАНА УДУДЯК